Listat IPTV falas dhe të përditësuara

Një nga teknologjitë që ka ndryshuar mënyrën se si ne konsumojmë përmbajtje argëtuese është IPTV.

Listat e famshme të kanaleve IPTV falas janë një nga llojet e skedarëve më të kërkuar në vitin 2023. Dhe me arsye të mirë.

Protokolli i televizionit IP (shkurtuar si IPTV) Është një platformë që tregon shumë përparësi ndaj televizionit tradicional, madje edhe televizionit satelitor.

Për t'ju bërë të kuptoni avantazhet e tij dhe t'ju tregojë se si të gjeni lista të përditësuara, të gjeni kanale nga Spanja ose ndonjë latinisht, dhe të dini çfarë është ky sistem në televizorin tuaj inteligjent ose për kompjuterin tuaj, ne kemi zhvilluar materialin e mëposhtëm.

IPTV

Çfarë është IPTV dhe si funksionon?

IPTV është një sistem i shpërndarjes së materialit audiovizual që përfiton nga gjerësia e brezit për të transmetuar përmbajtje.

Ndryshe nga transmetimi nëpërmjet OTT (Over The Top), IPTV përdor gjerësinë e brezit të dedikuar ekskluzivisht për këtë qëllim, në mënyrë që kanalet të kenë shpejtësi të përditësuara, në mënyrë që të mos ketë ndërprerje ose ndërprerje të papritura në transmetim.

Viti 2023 ka qenë viti i konsolidimit të kësaj lloj platforme, e cila shoqërohet thuajse gjithmonë me një shërbim interneti për të funksionuar në mënyrë korrekte, pasi është në bandwidth-in e këtyre planeve të internetit që zhvillohen.

Për këtë arsye, Televizioni IPTV zakonisht ofrohet falas në lidhje me një plan fibër, dhe në varësi të shpejtësisë së planit, do të mund të zgjidhni nëse do të keni një definicion standard (SDTV) ose një definicion të lartë (HDTV) në kanalet tuaja dhe në programimin tuaj të plotë.

Teknologjia IPTV në Spanjë nuk është e re dhe prej disa vitesh ka platforma që janë përpjekur të ofrojnë lista të plota programesh, pothuajse gjithmonë me pagesë.

Aktualisht, Movistar+ është shembulli më i mirë i IPTV në Spanjë, që shquhet për kanalet e transmetimit të ngjarjeve ekskluzive, si Partidazo e njohur.

Megjithatë, siç e kemi theksuar tashmë, nuk është një teknologji që ka filluar të aplikohet në vend dhe as në të gjithë konglomeratin latin.

Jazztel ishte një nga pionierët, së bashku me Movistar, të kësaj teknologjie në Spanjë. Jazztel TV dhe Yacom ishin dy shërbime televizive me protokollin e internetit, megjithëse nuk ekzistojnë më.

Në Amerikën Latine, Movistar Chile dhe ETB (Kolumbi) janë dy nga kompanitë që kanë bërë angazhimin më të madh ndaj kësaj teknologjie në distancë, prej së cilës do të thellojmë avantazhet e saj për përdoruesit. Po, për ju.

Përparësitë e sistemit sot

Kjo platformë në distancë për të parë televizor në 2023, me një bum të jashtëzakonshëm në televizorët inteligjentë dhe për PC, ka shumë përparësi që duhet t'i rishikojmë, pasi këto janë ato që bëjnë që gjithnjë e më shumë njerëz të interesohen për shërbimet IPTV, ose të instalojnë aplikacione për shikoni listat e kanaleve në 2023.

Përmbajtja në të gjitha pajisjet

Një nga avantazhet thelbësore të kësaj teknologjie në distancë është se, pikërisht për shkak se ajo bazohet në gjerësinë e brezit, ajo mund të merret dhe transmetohet saktë në çdo pajisje që është e lidhur me internetin.

Dhe jo domosdoshmërisht në rrjetin e shtëpisë, sepse shumë shërbime kanë sinjale përmes aplikacioneve celulare të përditësuara që mund të përdoren edhe me planin e të dhënave celulare. Edhe pse nuk rekomandohet për shkak të konsumit të të dhënave të këtyre aplikacioneve të përditësuara.

Sigurisht mundësia e shikoni përmbajtjen në spanjisht, latinisht spanjisht ose anglisht, përmbajtje ekskluzive dhe të çdo zhanri në një TV Smart, në një celular Android ose iOS ose në një program PC, është një avantazh që ia vlen të provohet.

kanale ekskluzive

Avantazhi i vetëm është të mos mbash programim në distancë, kudo dhe në të gjitha pajisjet.

Një avantazh i rëndësishëm i IPTV, veçanërisht në vitin 2023, është mundësia e aksesit në kanale dhe përmbajtje ekskluzive. Dhe jo kanale të lirshme, por lista të plota të programimit IPTV.

Dhe megjithëse janë platforma pagesash, ato ofrojnë përmbajtje që nuk mund të shihet askund tjetër, siç janë ligat më të rëndësishme në botën e futbollit, për shembull. Por përveç kësaj ne kemi informacione të ndryshme për çdo shtet, ju lëmë lidhjet duke klikuar më poshtë në flamurin e shtetit që dëshironi:

Listat IPTV m3u për Argjentinë falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për Argjentinë falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për Brazilin falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për Brazilin falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për Kili falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për Kili falas dhe të përditësuara
Lista falas dhe e përditësuar IPTV m3u për Kolumbinë
Lista falas dhe e përditësuar IPTV m3u për Kolumbinë
Listat IPTV m3u për Ekuadorin falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për Ekuadorin falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për Spanjën falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për Spanjën falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për Meksikën falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për Meksikën falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për SHBA falas dhe të përditësuara
Listat IPTV m3u për SHBA falas dhe të përditësuara

Prandaj, nëse jeni adhurues i kanaleve anime japoneze, kinemasë latine ose listat e përditësuara të IPTV për të parë futboll në sezonin 20221 të atyre që kanë leje për të transmetuar në këtë mënyrë, teknologjia IPTV në distancë është zgjidhja, sepse jo vetëm që do të keni akses në të gjithë përmbajtjen e përmendur për sa kohë që keni një premium Movistar+ dhe paguani për të, për shembull, por në vitin 2023 kjo teknologji në distancë mund të jetë falas. Po, falas për sa kohë që është e ligjshme në vendin tuaj dhe përmbajtja është e hapur dhe të drejtat janë caktuar në mënyrë që ju ta bëni këtë.

Ofertë praktikisht e pakufizuar

Ofertat e përditësuara të televizionit IPTV kanë diçka të përbashkët: një varietet i paparë.

Programimi në distancë ofron përparësi të tilla si aftësia për të parë të gjitha kanalet nga niveli lokal ose rajonal, çdo kanal latin, kanale nga Mbretëria e Bashkuar ose Shtetet e Bashkuara dhe nga çdo sistem televiziv në Evropë dhe Azi.

Kufijtë e argëtimit vendosen nga ju.

Listat falas dhe të përditësuara për IPTV

Listat falas IPTV janë skedarë për PC dhe TV Smart (dhe në përgjithësi, për programet IPTV) që ruajnë informacionin e plotë të përmbajtjes nëpërmjet transmetimit (serverët në distancë) të kanaleve të ndryshme televizive.

Avantazhi i këtyre listave është se ato ruajnë informacionin e përditësuar të kanaleve falas, por edhe të kanaleve me pagesë për aq kohë sa ju keni të drejtën për ta bërë këtë dhe të tjera si:

 • Listat e kanaleve për të rritur
 • Nga sportet si futbolli, UFC apo basketbolli
 • Për të parë Movistar Plus nëse keni Movistar + Premium
 • Listat e të gjitha përmbajtjeve premium nëse zotëroni të drejtat

Në këtë mënyrë, ju mund të keni Movistar+ për PC për sa kohë që paguani për abonimin tuaj në Movistar, kanalet e filmave latinë (ose ndonjë kanal latin) dhe çdo program ekskluziv në pajisjet tuaja.

Këto skedarë me informacionin e programimit janë në format m3u, dhe ngarkohen në aplikacione që luajnë përmbajtje televizive nëpërmjet IP të Protokollit të Internetit, nga të cilat VLC, ose SSIPTV për kompjuter dhe listat e tij të përditësuara janë më të njohurat, edhe pse kohët e fundit po lulëzon Lojë Wiseplay.

*

*Disa lidhje për shkak të sasisë së madhe të trafikut në hyrje mund të mos funksionojnë për momentin, provoni të gjitha. Ai me butonin blu funksionon gjithmonë. Për të ruajtur sa më gjatë stabilitetin e lidhjeve, ato janë të mbrojtura, për të hyrë thjesht duhet të regjistroheni.

Listat e sporteve IPTV (të përditësuara 2023)

Listat spanjolle IPTV (të përditësuara 2023)

Listat Latine IPTV (të përditësuara 2023)

Listat IPTV për të rritur +18 (Përditësuar 2023)

Listat e filmave IPTV (të përditësuara 2023)

Listat e serive IPTV (përditësuar 2023)

Ju mund të shihni kanale të tjera specifike në artikujt e mëposhtëm:

Si të konfiguroni listat falas për IPTV

Mundësia e konfigurimit të një TV Smart, një programi PC ose një aplikacioni celular është e mrekullueshme. Duke mos u kufizuar në një televizor inteligjent për të parë TV, është e mrekullueshme.

Deri në vitin 2023, këto platforma të largëta dhe të përditësuara kanë burime softuerike të pajtueshme me pothuajse të gjitha pajisjet.

Për të përmendur shembuj, ka programe për PC të çdo sistemi operativ. Për PC Windows ka alternativa për procesorët 32-bit dhe 64-bit, me pagesë dhe falas, si dhe për PC me teknologji riprodhimi HD falë listat m3u të përditësuara falas.

Në rastin e televizorëve inteligjentë, ka aplikacione vendase për markat më të njohura të televizorëve inteligjentë. Për shembull, aplikacionet e përditësuara për televizorët inteligjentë që mbështesin televizorin në distancë ofrojnë aplikacione për Samsung, Philips, Sony, Hisense, Panasonic dhe LG.

Dhe përveç programeve për PC dhe Smart TV, në telefonat celularë dhe në Apple TV ose Android Box do të merrni edhe aplikacione të përditësuara për të shijuar këtë përmbajtje.

Joseph Lopez
I apasionuar pas kompjuterit dhe kinemasë. Inxhinier kompjuteri që përpiqet t'ua bëjë jetën më të lehtë adhuruesve të filmave, serialeve dhe të shikojnë çdo TV online.

Komentet 44

 1. Unë e dua atë të qëndrueshme falas, nuk më intereson nëse e shikoj, edhe nëse është prerë çdo minutë ia vlen

 2. Me duhen listat ssiptv te sporteve per kampionatin spanjoll dhe anglez, dikush qe mund te me ndihmoje ose te shperndaj adresen ju lutem...!

   1. pershendetje miremengjes Sapo u bera anetar tani si mund ta shikoj formula nje
    faleminderit shumë mauro nga uruguai

 3. Pershendetje, a ka nje aplikacion per te pare kanale nga Uruguai, Argjentina, futboll per android 9.0 tv box

 4. Pershendetje Mirëmengjes.
  Po kërkoj listën e kanaleve nga Kina, Hong Kongu, Tajvani...
  A njihni ndonjë faqe interneti që i ka ato?
  Faleminderit dhe gjithë të mirat.

 5. Si do të dëshironit të dini nëse shkarkimi i një aplikacioni që nuk është origjinal i një televizori inteligjent do të dëmtonte pajisjen time?

  1. Do të thotë të krijuar nga zhvillues të jashtëm? Jo, është si një telefon Android, çdo gjë që shkarkoni nga Play Store është krijuar nga një kompani jo-Android.

 6. Mirëmëngjes, unë kam një Sony Bravia dhe nuk mund të instaloj asnjë listë të kanaleve spanjolle ose latine, gjithmonë marr Connection Failed, ju lutem mund të më ndihmoni? faleminderit

 7. Përshëndetje, unë jam Wilson Betancourt.

  Jam nga Kolumbia, jam tetraplegjik si pasojë e një aksidenti para më shumë se 20 vitesh dhe nuk kam televizion kabllor për probleme ekonomike.
  Dua të marr një listë private m3u të qëndrueshme dhe të qëndrueshme, për smar tv
  me kanale premium, por nuk munda sado që u përpoqa.
  Ju lutem më mësoni se si ta bëj këtë, do të isha përjetësisht mirënjohës.
  Ju falenderoj paraprakisht.

  përgjigje. wilbert0889@hotmail.com
  Atte. Wilson Betancourt

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *